ABC small businessu

  • Typ: eBook w formacie PDF
  • Ilość stron: 448
  • Wersja elektroniczna – pliki PDF do czytania na komputerze
  • Rok wydania: 2008
  • Wysyłka darmowa
  • Wydawca: Marcus
  • Autor: Włodzimierz Markowski

Streszczenie ebooka

Poradnik ABC small businessu to już XX wydanie niezwykle popularnego poradnika dla prowadzących własny biznes. Niezastąpiony na kursach dla startujących w biznesie. Teraz już ponad 400 stron.

Poradnik podpowie:

* jak założyć własną firmę,
* poprowadzić księgowość (ryczałt, księga przychodów i rozchodów, VAT),
* rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Od autora:
Pomysł narodził się 15 lat temu. Prowadziłem wtedy indywidualne szkolenia dla osób mających trudności w opanowaniu zasad prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zdesperowani świeżo upieczeni biznesmeni przychodzili na spotkania z plikiem zakupionych poradników i z rozpaczą w oczach mówili, że nic z tego nie rozumieją a i tak zasypiają po kilku stronach.

Wtedy właśnie narodziło się motto nowego poradnika:
WSZYSTKO ZROZUMIESZ I NIE ZAŚNIESZ PRZY TRZECIEJ STRONIE

Pierwotnie miał on tylko omawiać w przystępny sposób zasady prowadzenia księgi, ale w miarę pisania tematyka wciąż rozrastała się o nowe zagadnienia. Znajomy dziennikarz ekonomista podsunął pomysł dołożenia działu omawiającego formy prowadzenia działalności, elementy biznes-planu, marketingu, leasingu i kilku innych tematów, których wtedy wiele osób nie znało nawet z nazwy. Własne przygody z izbą skarbową i NSA dały natomiast początek działowi – Jak Cię rozliczy urząd skarbowy.

Tak powstał poradnik dla rodzącej się klasy średniej, dla tych wszystkich, którzy tworząc małe i średnie przedsiębiorstwa brali sprawy w swoje ręce. Pozbawiony niezrozumiałych sformułowań ekonomiczno-prawniczych, oczyszczony z nadmiaru odsyłaczy do dzienników ustaw i monitorów, prostym i jasnym językiem omawiał wszystkie niezbędne przy prowadzeniu biznesu tematy.

W maju 1992 roku poradnik (jeszcze w maszynopisie) uzyskał nagrodę w konkursie Fundacji Batorego za propagowanie tematyki gospodarczej. Uzyskane wtedy 30 milionów starych złotych pozwoliło na zakup papieru offsetowego, ale też było pierwszym sygnałem, że pomysł był dobry.

Dystrybucja ruszyła w czerwcu. Hurtownicy, zwykle niechętni każdej nowości, już po dwóch dniach dzwonili po nowe dostawy. A po miesiącu zaczęły nadchodzić listy. Wspaniałe, cudowne listy, których fragmenty z zarozumialstwa publikuję obecnie na wewnętrznych stronach okładki.

* Jest jak przewodnik po buszu !
* Ta książka powinna być nakazana obligatoryjnie wszystkim.
* Wreszcie idę do urzędu skarbowego bez stresu.
* Niejednemu uratuje skórę.

Czyż po takich opiniach czytelników nie można być zarozumiałym?

W tym roku ukazało się już 20 wydanie ABC small businesu. Poradnik aktualizowany co rok, czasem nawet dwa razy w roku, już prawie czterokrotnie zwiększył swoją objętość. Obecnie jest to 448 strony ociekających informacjami, jak to obrazowo określił jeden z czytelników. I myślę, że nie jest to wydanie ostatnie.

UWAGA:
Każdy nabywca poradnika ma także prawo do otrzymania dodatkowo bezpłatnego suplementu zawierającego omówienie najnowszych przepisów, które wchodzą w życie w trakcie roku, pomiędzy kolejnymi wydaniami ABC. Ta niespotykana na polskim rynku wydawniczym propozycja zapewnia nabywcy poradnika bezpłatnie stałą aktualizację posiadanej wiedzy biznesowej. Objętość SUPLEMENTU zależy wyłącznie od ilości zmian przepisów podatkowych i gospodarczych wprowadzonych w trakcie roku i w ostatnich latach wynosiła od 8 do 32 stron.
Szczegóły znajdziesz w poradniku.

Opinie zadowolonych klientów:
Za dosłownie ostatnie pieniądze kupiłam tę książkę i to był mój chyba najbardziej udany zakup w tym roku. Jest ona czymś w rodzaju katechizmu.
(J.G. Słupsk)

Bardzo czytelne wydawnictwo. W mojej ocenie najlepsze wydanie tego typu, a zaopatrzyłem się już w wiele innych wydawnictw.
(Biuro Rachunkowe Z.K. Warszawa)

Pierwszy poradnik traktujący po ludzku czytelnika i jego problemy. Wolny od powszechnego dotychczas nadęcia biurokratów, dla których, jak się wydaje, reformy są wyłącznie celem nieustającej chałtury!
(A.O. Olsztyn)

Gdyby nasi politycy i ekonomiści tak jasno i konkretnie wyrażali swe myśli jak autor tej książki, to w Polsce już by była druga Japonia.
(K.A. Łódź)

Spis treści

A – jak założyć i prowadzić własny biznes
I. ZAKŁADASZ WŁASNĄ FIRMĘ
II. MARKETING
III. PCC, OPAKOWANIA, TRANSPORT
IV. RADZĘ Cl

B – Księgowość Twojej Firmy
I. RYCZAŁT OD PRZYCHODÓW EWIDENCJONOWANYCH
II. KALENDARIUM RYCZAŁTOWCA
II. KARTA PODATKOWA
III. PODATKOWA KSIĘGA PRZYCHODÓW l ROZCHODÓW
IV. NIERUCHOMOŚCI—NAJEM, SPRZEDAŻ, DAROWIZNA
V. VAT – PODATEK OD TOWARÓW l USŁUG
VI. PRACOWNICY
VII. UBEZPIECZENIA W TWOJEJ FIRMIE
VIII. OPODATKOWANIE FIRMY NA KSIĘDZE P. I R.

C – jak Cię rozliczy Urząd Skarbowy
I. CO MYŚLI URZĄD O TWOJEJ FIRMIE
II. KONTROLA — trudne odpowiedzi na proste pytania
III. METODY ROZLICZANIA TWOJEJ DZIAŁALNOŚCI
IV. TROCHĘ PRAWA
V. ZBIÓR PRZEPISÓW
SPIS WZORÓW FORMULARZY I EWIDENCJI