Motywowanie pracowników – 9 sposobów na sukces bez kosztów

 • Typ: eBook w formacie PDF
 • Ilość stron: 25
 • Wersja elektroniczna – pliki PDF do czytania na komputerze
 • Rok wydania: 2008
 • Wysyłka darmowa
 • Wydawca: Wiedza i Praktyka
 • Autor: Grażyna Boguta

Streszczenie ebooka

Najskuteczniejsze sposoby motywowania i inspirowania pracowników

Jak skłonić pracowników, aby z własnej woli robili dokładnie to, czego od nich oczekujesz, w dodatku 2 razy efektywniej?

Teraz możesz poznać najskuteczniejsze sprawdzone sposoby wywierania wpływu na ludzi, motywowania ich i inspirowania do działań. Gdy pozyskasz przychylność swoich pracowników, gdy będziesz potrafił sprawić, że zaangażują się w to, co robią, Twój sukces jest tylko kwestią czasu. Stosując te sposoby, osiągniesz swój cel znacznie szybciej, niż udawało Ci się to dotychczas.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Każdy pracownik, który nie chce wykonać jakiegoś zadania, znajdzie wiele racjonalnych powodów, aby tego nie robić. Jeśli zabraknie mu motywacji, możesz być pewien, że nie wykona go tak, jak powinien. Jak go do tego skłonić? Jakich argumentów użyć: materialnych, emocjonalnych? Jaki system kar i nagród przyjąć, aby osiągnąć zadowalające rezultaty?

Istnieje wiele sposobów, by zachęcić Twoich podwładnych do pracy – do Ciebie należy, aby wybrać taki, który sprawdzi się w Twojej firmie w przypadku konkretnego pracownika. Inaczej trzeba motywować młodego człowieka z działu marketingu, a inaczej księgowego z 20-letnim stażem. W informatorze Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów przeczytasz, jakich sposobów użyć, aby motywować trwale i skutecznie. Poznaj je, a na pewno uda Ci się skłonić ludzi do bardziej efektywnego działania.

Jeśli nie jesteś pewien:

 • Jakie potrzeby pracowników musi zaspokajać ich praca?
 • Jak zharmonizować cele pracowników z celami firmy?
 • Jak prawidłowo rozłożyć akcenty motywacji?
 • Dlaczego pracownicy na niższych stanowiskach także muszą mieć poczucie sukcesu?
 • Na czym polega motywacja przez współpracę?
 • Jak zapewnić dobrą atmosferę w firmie i stworzyć zespół lojalnych pracowników?
 • Dlaczego warto okazywać osobiste zainteresowanie sprawami pracowników?
 • W jakich sytuacjach trzeba reagować natychmiast?
 • Jak zapewnić pracownikom korzystne, konkurencyjne na rynku warunki pracy i świadczenia socjalne?

Skorzystaj z praktycznego informatora Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów i przekonaj się, jak łatwo znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Szybko znajdziesz potrzebne informacje

Informator został opracowany tak, aby maksymalnie ułatwić Ci korzystanie z zawartych w nim wskazówek i porad. Pierwsza część informatora została podzielona na podrozdziały, z których każdy dotyczy innego sposobu motywowania pracowników. Znajdziesz tu liczne przykłady zastosowania omawianych sposobów motywowania. Dowiesz się, co możesz zrobić, aby zwiększyć skuteczność pracy swoich pracowników, a czego powinieneś unikać. W omówieniach pojawiają się także uwagi w ramkach, aby uwidocznić wszelkie sytuacje, co do których mogą pojawić się wątpliwości.

W drugiej części informatora znajdziesz informacje opisujące pieniądze jako czynnik motywujący oraz rozdział traktujący o tym, co zrobić z pracownikami, których nie sposób zmotywować.

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu specjalistów

Możesz być pewny, że porady i wskazówki zawarte w informatorze Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów pomogą Ci zachęcić swoich pracowników do bardziej efektywnych działań. Techniki prezentowane w informatorze starannie dobrane przez autorkę Grażynę Bogutę – dyrektora personalnego z wieloletnim doświadczeniem, a nad merytoryczną poprawnością i praktycznym ujęciem teksu czuwał dodatkowo niezależny konsultant.

Nie zwlekaj!

Jeśli chcesz skutecznie motywować i inspirować swoich podwładnych, zacznij to robić jak najwcześniej. Nie zwlekaj i już dziś zapewnij sobie dostęp do porad i wskazówek, które pomogą Ci skłonić pracowników, aby z własnej woli robili dokładnie to, czego od nic oczekujesz – 2 razy efektywniej.

Z życzeniami sukcesów zawodowych

Beata Rudnicka
(wydawca informatora, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka)