Psychologia w skutecznym zarządzaniu

  • Typ: eBook w formacie PDF
  • Ilość stron: 128
  • Wersja elektroniczna – pliki PDF do czytania na komputerze
  • Rok wydania: 2008
  • Wysyłka darmowa
  • Wydawca: BC Edukacja
  • Autor: Hans-Michael Klein, Christian Kolb

Streszczenie ebooka

Jak nawiązywać właściwe relacje z podwładnymi? Jak umiejętnie egzekwować swoje prawa? Poradnik z serii Samokształcenie w biznesie

W dzisiejszych czasach skuteczni menedżerowie wyrózniają się nie tylko zawodową wiedzą, ale przede wszystkim psychologicznie sprawnym i empatycznym stylem zarządzania. Psychologia w skutecznym zarządzaniu to poradnik dla wszystkich, którzy poprzez wykorzystanie technik psychologicznych chcą ułatwić sobie wymagajacą pracę menedżera i zoptymalizowac ją.

Ta książka pomoże:

* poznać podstawowe prawa psychologii i skutecznie
je stosować
* poznać i właściwie ocenić samego siebie,
* poznać motywy działania innych ludzi oraz sterować
ich zachowaniem,
* skutecznie wykorzystać psychologię w zarządzaniu
relacjami ze współpracownikami: przełożonymi,
podwładnymi i kontrahentami.

Samokształcenie w biznesie to seria małych poradników przeznaczona dla osób, które chcą szybko zdobyć niezbędne informacje z różnych dziedzin zawodowych, zaktualizować lub skonfrontować własne doświadczenia z opinią fachowców. Temu celowi podporządkowana została formuła serii – kieszonkowych, podręcznych, przystępnie napisanych książeczek. Wiedza w nich zawarta podana jest w zwięzłej i zsyntetyzowanej formie. Autorzy często posługują się metodą wizualizacji treści teoretycznych w formie schematów, tabel i wykresów. Najważniejsze zagadnienia są systematycznie podsumowywane. Dobór tematów odpowiada aktualnym trendom i potrzebom czytelników aktywnych zawodowo, prowadzących własny biznes, planujących karierę lub zajmujących się zarządzaniem. Z względu na zwięzłą formę i zakres tematyczny – od psychologicznych do makretingowych – jest to idealny materiał na wszelkiego rodzaju kursy wspierające i doszkalające pracowników.