Testy i zadania ułątwiające prowadzenie polityki personalnej

 • Typ: eBook w formacie PDF
 • Ilość stron: 49
 • Wersja elektroniczna – pliki PDF do czytania na komputerze
 • Rok wydania: 2008
 • Wysyłka darmowa
 • Wydawca: Wiedza i Praktyka
 • Autor: Grażyna Białopiotrowicz, Andrzej Rutkowski, Barbara Scudder

Streszczenie ebooka

Najlepszy sposób, aby ułatwić sobie prowadzenie polityki personalnej

Jak – najszybciej i najprościej – ocenić predyspozycje swoich pracowników, aby umiejętnie się z nimi komunikować, skuteczniej nimi zarządzać i powierzać im zadania na miarę ich możliwości?

Teraz możesz poznać techniki, które pomogą Ci wysondować, jakimi ludźmi są Twoi podwładni, jakie cechy osobowości przejawiają i jak funkcjonują w zespole. Dowiesz się, jak w zależności od tego prowadzić politykę personalną w Twojej firmie. Zyskasz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł poprawić efektywność pracy, zadbać o jej komfort dla poszczególnych pracowników i zapobiec konfliktom.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Jakim jesteś szefem? Czy zdajesz sobie sprawę, jacy są Twoi podwładni: czy lepiej czują się, wykonując samodzielne prace, wymagające odpowiedzialności, czy pracując w izolacji, na stanowisku niewymagającym kontaktu z innymi ludźmi? Jeśli będziesz to wiedział, będziesz mógł lepiej i skuteczniej zarządzać pracownikami. Będzie Ci łatwiej zadbać o dobre kontakty interpersonalne, dobre samopoczucie i zadowolenie z pracy. Trafnie ocenisz, komu powierzyć odpowiedzialne funkcje, kto najbardziej zaangażuje się w sprawy firmy.

Wiedzy na temat swoich podwładnych nie można przeceniać. Dlatego sięgnij po praktyczny informator „Testy i zadania ułatwiające prowadzenie polityki personalnej”. Mając go pod ręką, szybko zbadasz, jakie jest nastawienie Twoich pracowników do rzeczywistości, jakie są ich relacje z otoczeniem, jaki styl pracy preferują – będzie Ci łatwiej delegować zadania i budować w firmie zgrany zespół.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • Jak w pracowniku rozpoznać „generała”, a jak „żołnierza” i jak w zależności od tego skutecznie nimi kierować?
 • W jaki sposób ocenić, jakim ktoś będzie liderem?
 • Jak sprawdzić umiejętność i styl słuchania i jak powinien słuchać szef?
 • Jak badać jasność i precyzję myślenia?
 • Jak z charakteru pisma wstępnie ocenić cechy osobowości?

Sięgnij po informator „Testy i zadania ułatwiające prowadzenie polityki personalnej” i przekonaj się, jak bardzo może on pomóc Ci w zarządzaniu ludźmi.

Praktyczne narzędzia oceny i komentarze do wyników

Informator został opracowany tak, abyś mógł wszechstronnie i szybko ocenić, z jakimi ludźmi pracujesz. Zawiera testy sprawdzające poszczególne predyspozycje, odpowiedzi do testów oraz interpretacje uzyskanych wyników. Znajdziesz w nim także praktyczne porady dotyczące postępowania z pracownikami w zależności od tego, jakie wyniki uzyskali.

Wykorzystaj wiedzę doświadczonych specjalistów

Autorami informatora są Grażyna Białopiotrowicz – wykładowca WSP w Słupsku, trener umiejętności interpersonalnych, Barbara Scudder – grafolog i dziennikarz, autorka wielu publikacji na temat grafologii oraz Andrzej Rutkowski – doradca ds. personalnych – Zakład Usług Psychologicznych DIAGNOZA. Mają oni duże doświadczenie i długoletnią praktykę w swoich dziedzinach. Możesz być pewien, że testy prezentowane przez każdego z autorów są sprawdzone i dają wiarygodne wyniki. Dzięki temu informatorowi będzie Ci łatwiej komunikować się z pracownikami, skuteczniej nimi zarządzać i powierzać im zadania na miarę ich możliwości.

Nie zwlekaj!

Jeśli chciałbyś najszybciej i najprościej ocenić predyspozycje swoich pracowników, aby umiejętnie się z nimi komunikować i skuteczniej nimi zarządzać, poznaj narzędzia, które pomogą Ci to osiągnąć. Nie zwlekaj. Im szybciej je wykorzystasz, tym bardziej zbliżysz się do swego celu, a wiedza, jaką dzięki nim uzyskasz – zaprocentuje w przyszłości.

Serdecznie Ci tego życzę

Beata Rudnicka
(Wydawca informatora, „Testy i zadania ułatwiające prowadzenie polityki personalnej”)